Surabaya 2011 - Ornamental Fish Market Center

Po úmorném hledání na internetu a oslovení několika chovatelů v Indonésii jsem nakonec obdržel kontakt na chovatele terčovců tady v Surabayi. Dostal jsem ho přes jeho kolegu v Jakartě, který s chovem skončil v minulém roce. Byl ale ochoten poskytnout mi kontakt na jeho kolegu, který s chovem pokračuje. Hned se mi zlepšila nálada s vědomím, že se podívám do místní farmy, udělám pár fotek a zkusím se dozvědět detaily o chovu terčovců na Jávě. Po několika telefonátech indonéského kolegy mě nálada přešla, dotyčný chovatel odjel přes víkend na jednání do hlavního města. Jediné pozitivní je, že pokud bych se příště dostal do Jakarty, nebudu mít problém navštívit pár farem. Během mého hledání kontaktů jsem narazil na pár chovatelů, kteří by rádi přivítali Evropana a vyměnili si svoje zkušenosti. Takže teď jen naplánovat další cestu...Nicméně, nakonec se podařilo navštívit největší prodejní centrum s akvaristikou v Surabayi, kde byli k vidění i terčovci. Tak tady je pár informací a fotek z onoho místa.

Dne 05.03.2011 tržnice Pusat Pasar Ikan Hias Gunungsari (Ornamental Fish Market Center)

 

Jedná se o prodejní centrum s akvaristikou, které se nachází v částí Gunungsari, Surabaya.
Centrum bylo oficiálně otevřeno s podporou místní radnice v srpnu minulého roku.
Budova centra stojí na ploše 1200 m2 a její vnitřní prostory jsou kolem 2500 m2. Je to dvoukřídlá dvoupodlažní budova, která je svým uskupením velice pohodlná pro prodávající i zákazníky. V současné chvíli je celé první patro obsazeno obchodníky. Ve druhém patře je stále pár prázdných místností k pronajmutí.

* foto: Lukas Vlach, Surabaya, Jáva, Indonesie -  iPhone 4

Jen pro zajímavost, toto centrum bylo vybudováno z předchozího tržiště, které bylo rozseto podél ulice Irian barat a Patuá-Wonokromo. Radnice se rozhodla vybudovat toto centrum pro podporu místního obchodu, ze kterého jí nyní plyne zisk. Hlavním důvodem také bylo, aby se všichni prodejci koncentrovali na jednom místě, nebyli rozeseti podél cest a uvolnili tak místo dopravě, která je zde obecně velmi problematická.

Jen závěrem bych napsal, že pokud patříte mezi fanoušky akvaristiky, je to přesně to místo, které by jste měli v Surabayi navštívit. Najdete zde vše, co do tématu akvaristiky patří. Obrovské množství nádherných ryb včetně mořských. Úžasné rostlinky včetně různých dřev. Prostě veškeré příslušenství i samotná akvária.

* foto: Lukas Vlach, Surabaya, Jáva, Indonesie -  iPhone 4